Üzerlik Tohumu 250 gr
Üzerlik Tohumu 250 gr

Üzerlik Tohumu 250 gr

İndirim Oranı : %33 İndirim
Fiyat : ₺15,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺10,00(KDV Dahil)
:

Üzerlik tohumu, ismini aldığı üzerlik bitkisinden elde ediliyor, tohumlu meyveleriyle dikkat çeken üzerlik bitkisi çok uzun yıllardır geleneksel/bitkisel bir tedavi olarak değer görüyor. Öyle ki kendisine 15. yüzyıla ait tıp kitaplarında dahi sıkça rastlandığı söyleniyor.

 

  • Üzerlik tohumu, üst solunum yollarına iyi geliyor. Özellikle burun tıkanıklığı konusunda etkili bir bitki olduğu söyleniyor.
  • Antioksidan etkiler gösterdiğinden sadece burun tıkanıklığına iyi gelmekle kalmıyor, grip, nezle gibi hastalıkların da oluşmasını engelliyor, oluşan hastalıkların ise daha kısa sürede iyileşmesine destek oluyor.
  • Bağırsakların sağlıkla çalışmasına destek oluyor, bağırsaklarda oluşan zararlı bakteri, parazit ve kurtların yok olmasına destek oluyor.
  • Hormonların sağlıkla salgılanmasına da destek olan üzerlik tohumu, özellikle regl dönemi düzensiz olanlara öneriliyor. Bu dönemi ağrılı geçirenlerin ağrı ve sancılarını hafiflettiği söyleniyor.
  • Saç ve saç derisini de olumlu yönde etkileyen üzerlik tohumu, saç köklerini güçlendirerek saç dökülmelerinin, kırılmalarını önüne geçiyor.

 

Benzer Ürünler